Почетна | Новости | Поликлиниката Букурешт по пет месеци со нов ентериер

Поликлиниката Букурешт по пет месеци со нов ентериер

Големина на фонт: Decrease font Enlarge font
image

На 03.02.2014год, почна темелна реконструкција на Поликлиника Букурешт

во рамки на владините инвестиции во здравството за изградба и реновирање на здравствените установи во државата.Се очекува реконструкцијата да заврши во следите пет месеци, и да заврши до јули кога Поликлиника Букурешт ќе одбележи 50- годишниот јубилеј од изградбата на овој објект. Поликлиника Букурешт е изградена непосредно по земјотресот во 1963-та година, како донација од Романија и била именувана по главниот романски град, Букурешт.

  • email Email на пријател
  • print Принт верзија
  • Plain text Само текст
Фотогалерија
image

ПЗЗ Центар

Слики од ПЗЗ Центар