Почетна | Новости | Информација за подигање на лекот на TAMIFLU

Информација за подигање на лекот на TAMIFLU

Големина на фонт: Decrease font Enlarge font
image

Лекот Тамифлу, граѓаните бесплатно можат да го подигнат во ЈЗУ Здравствен дом на Скопје – Скопје, само ако е по препорака на матичен лекар и препишан на розов/приватен рецепт.

Лекот во текот на неделата може да се подигне кај главните сестри во поликлиниките (Бит Пазар, Чаир, Јане Сандански, Ѓорче Петров, Ченто), од 08:00 до 15:00.

Попладне, за време на викендот и во текот на ноќта во диспечерската служба на Итна Медицинска Помош. Во текот на ноќта, лекот истотака може да се подигне во Дежурните служби во поликлиниките (Бит Пазар, Чаир, Јане Сандански, Ѓорче Петров, Ченто), од 19:30 до 07:00.

  • email Email на пријател
  • print Принт верзија
  • Plain text Само текст
Фотогалерија
image

ПЗЗ Центар

Слики од ПЗЗ Центар