Почетна | Новости | Отворен пункт на Итна медицинска помош (ИМП) во поликлиника Драчево

Отворен пункт на Итна медицинска помош (ИМП) во поликлиника Драчево

Големина на фонт: Decrease font Enlarge font
image

Во поликлиника Драчево, на 13 декември 2012, во присуство на Министерот за здравство, г-дин Никола Тодоров, отворен е Пункт на Итна медицинска помош. Пунктот е отворен за потребите на населението од овој дел на градот кој има околу 80 000 жители. Просторот е комплетно реновиран и ентериерно опремен, по пат на донација. Пунктот ке функционира со едно медицинско возило и еден медицински тим во смена, со 24-часовна покриеност  со што  ке  се скрати времето на пружање помош на граѓаните, од добиениот повик до местото на интевенцијата.  
  • email Email на пријател
  • print Принт верзија
  • Plain text Само текст
Фотогалерија
image

ПЗЗ Центар

Слики од ПЗЗ Центар