Почетна | Новости | AUTO Ref – Keratometar

AUTO Ref – Keratometar

Големина на фонт: Decrease font Enlarge font
image

Новина во поликлиниката Бит Пазар Аuto Ref Keratometar

претставува апарат со кој компјутерски се  одредува рефракцијата и закривеноста на рожницата на окото. Со кератометарот се врши одредување на параметри што служат за изработка на очила и контактни леки.Самиот апарат дава прецизни вредности на рефракцијата и овозможува континуирано следење на прогресијата и регресијата на постоечката диоптрија.

  • email Email на пријател
  • print Принт верзија
  • Plain text Само текст
Фотогалерија
image

ПЗЗ Центар

Слики од ПЗЗ Центар