Почетна | Новости | Одделението за кожни болести располага со WOOD - лампите

Одделението за кожни болести располага со WOOD - лампите

Големина на фонт: Decrease font Enlarge font
image

Одделението за кожни болести при поликлиника Бит Пазар располага со WOOD -лампите, кои се дијагностичка алатка која служи за дополнително дијагностицирање

на микотични обложувања, Работи на база на поларизирана светлина која дава посебни бои во зависност од типот на габичката. Се користи и за одредување на типови кожа.
  • email Email на пријател
  • print Принт верзија
  • Plain text Само текст
Фотогалерија
image

ПЗЗ Центар

Слики од ПЗЗ Центар