Почетна | Новости | Во употреба е новиот апарат за ЕНДОСКОПИЈА

Во употреба е новиот апарат за ЕНДОСКОПИЈА

Големина на фонт: Decrease font Enlarge font
image

Во Одделението за ОРЛ -Поликлиника Бит Пазар во употреба е новиот апарат за ЕНДОСКОПИЈА кој овозможува: -Назална (носна) ендоскопија за гледање

на подлабоките носни структури и откривање на патолошки промени на истите.

-Ендоскопија на ларингс (гласни жици), за дијагностицирање на одредени промени (полипи, тумори) на тие органи.

-Ушна ендоскопија- за преглед и дијагностика на патолошки промени во ушниот канал и средното уво

  • email Email на пријател
  • print Принт верзија
  • Plain text Само текст
Фотогалерија
image

ПЗЗ Центар

Слики од ПЗЗ Центар