Почетна | Новости | СЗО-ЕВРОПСКА РЕГИОНАЛНА ОБУКА ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА ИМУНИЗАЦИЈАТА

СЗО-ЕВРОПСКА РЕГИОНАЛНА ОБУКА ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА ИМУНИЗАЦИЈАТА

Големина на фонт: Decrease font Enlarge font
image

Од 24 до 26 мај, 2016 година, во организација на Светска здравствена организација, во Виена се одржа Европска Регионална обука за безбедноста на вакцините. На обуката учествуваше тим на лекари од Република Македонија.

Целта на обуката е  унифициран пристап со родителите  за сите прашања поврзани со имунизацијата. 

  • email Email на пријател
  • print Принт верзија
  • Plain text Само текст
Фотогалерија
image

ПЗЗ Центар

Слики од ПЗЗ Центар