Почетна | Новости | ЗДРАВСТВЕН ДОМ СКОПЈЕ ГО ОДБЕЛЕЖА 7-МИ АПРИЛ, СВЕТСКИОТ ДЕН НА ЗДРАВЈЕТО

ЗДРАВСТВЕН ДОМ СКОПЈЕ ГО ОДБЕЛЕЖА 7-МИ АПРИЛ, СВЕТСКИОТ ДЕН НА ЗДРАВЈЕТО

Големина на фонт: Decrease font Enlarge font
image

07 април 2016 - Во чест на одбележување на Светскиот ден на здравјето 7-ми Април,

ЈЗУ Здравствен Дом на Скопје –Скопје,  годинава го одбележува со доделување на Благодарница на неговата Екселенција г-ин Мартин Безак, Амбасадор на Република Словачка и Проф.Др.Никола Јанкуловски за покажан хуман гест во допринос на зајакнување на Службата за Итна медицинска помош преку обезбедување донација на санитетско возило во делот на зајакнување на ресурси за поголемо доближување на блиски здравствени услуги.
Во интерес на заедничка соработка Здравствен Дом Скопје,  со Студентскиот парламент на Медицински факултет потпиша Меморандум за соработка во дел на практични активности на студентите во Итна медицинска помош при ЈЗУ Здравствен Дом Скопје. 

  • email Email на пријател
  • print Принт верзија
  • Plain text Само текст
Фотогалерија
image

ПЗЗ Центар

Слики од ПЗЗ Центар