Почетна | Новости | 7-МИ АПРИЛ, СВЕТСКИОТ ДЕН НА ЗДРАВЈЕТО, ТРАДИЦИОНАЛНО ОДБЕЛЕЖАН СО ПРЕВЕНТИВНИ ПРЕГЛЕДИ

7-МИ АПРИЛ, СВЕТСКИОТ ДЕН НА ЗДРАВЈЕТО, ТРАДИЦИОНАЛНО ОДБЕЛЕЖАН СО ПРЕВЕНТИВНИ ПРЕГЛЕДИ

Големина на фонт: Decrease font Enlarge font
image

07 април 2016 - Традиционално и оваа година Денот на здравјето 7-ми Април, е одбележан со бесплатни превентивни прегледи.

Акцијата се спроведе за граѓаните на Општина Чаир. Медицинскиот тим од Здравствен Дом Скопје на граѓаните им даваа бесплатни превентивни прегледи, и тоа на граѓаните им се мереше крвен притисок, телесна тежина и висина и им се одредуваше шеќер и маснотии во крвта, како и совет за здрави животни навики.
  • email Email на пријател
  • print Принт верзија
  • Plain text Само текст
Фотогалерија
image

ПЗЗ Центар

Слики од ПЗЗ Центар