Почетна | Новости | Потпишан договор за грант со амбасадата на р. Словачка за амбулантно возило на Итна Медицинска Помош со домашно лекување

Потпишан договор за грант со амбасадата на р. Словачка за амбулантно возило на Итна Медицинска Помош со домашно лекување

Големина на фонт: Decrease font Enlarge font
image

25.06.2015 година – Денеска во амбасадата на Р. Словачка, потпишан е договор за грант за амбулантно возило за потребите на Итна Медицинска Помош со домашно лекување.

    Договорот го потпишаа амбасадорот на Р. Словачка во Македонија, г-дин Мартин Безак и директорите на ЈЗУ Здравствен Дом на Скопје – Скопје, д-р спец. Татјана Баевска Вучковиќ и дипл. екк Бесим Кока 
  • email Email на пријател
  • print Принт верзија
  • Plain text Само текст
Фотогалерија
image

ПЗЗ Центар

Слики од ПЗЗ Центар